Етикет інтернет-спілкування

Етикет інтернет-спілкування

Як під впливом інтернету змінюється мова, правила етикету в спілкуванні та культура мовлення в цілому? Світ змінюється і змушує мову підлаштовуватися. Мова, що не трансформується в нових умовах, перестає виконувати головну функцію – комунікативну. Інтернет принципово змінив людську комунікацію. Блогосфера і соціальні мережі вплинули не лише на спілкування в самому інтернеті, а почасти й на стан української мови загалом.

Листуючись у соцмережах, ми начебто використовуємо писемну мову, насправді ж вона відповідає нашому усному мовленню. Саме тому вводяться додаткові засоби: наприклад, крик ми позначаємо капслоком.

Ще етикет соцмереж проти крапки в кінці речення. Якщо наш співрозмовник її таки поставив, ми розцінюємо це або як агресію, або як небажання далі вести діалог. Яке майбутнє в цього знака? Є дві проблеми з крапкою.

Докладніше і цікавіше – у «Всесвітній літературі в сучасній школі» (№ 10, 2018).

Отримувати новини, анонси про авторські розробки вчителів, методистів і науковців можна, долучившись до загальнодоступної групи «Інформаційний збірник для директора школи та завідувача дитячого садка», або на нашій сторінці ВСЕСВІТКА –  науково-методичний журнал у Фейсбуці. 

Опубліковано 2018-11-21 16:30:00

Останні новини

Прийоми застосування хмари слів на уроці літератури

Прийоми застосування хмари слів на уроці літератури

Читати

Мистецький салон  «Жінок коханих імена»

Мистецький салон «Жінок коханих імена»

Читати

Крок до НУШ: Ранкові зустрічі з Полліанною

Крок до НУШ: Ранкові зустрічі з Полліанною

Читати