Чому не збуваються мрії? Алхімія життя

Чому не збуваються мрії? Алхімія життя

 

Роман «Алхімік» – найкращий зі добутків Паоло Коельо й один з найвизначніших творів сучасності. Це не дитяча казочка про пастушка, а серйозна книжка про те, як бути особистістю, йти до своєї мрії, про  внутрішню силу, добро й любов, які закладені в кожному з нас. Оксана Тіхомірова, вчителька зарубіжної літератури ОНЗ «Баранівська гімназія», розмірковує про філософію твору на сторінках  «Всесвітньої літератури в сучасній школі» (10, 2018).

Заслуга Паоло Коельо саме в тому, що він зумів викласти настільки складні й витончені поняття в легкій формі. Роман насичений філософськими роздумами, проте читається на одному диханні. «Алхімік» – твір про пошуки і зна­ходження істини. Автор вирізняє три чинники, від яких залежить досягнення кожним із нас своєї заповітної мрії. Перший – цілеспрямованість. Іспанський вівчар Сантьяго все своє життя мріяв подорожувати, але то привілеї багатих.

Другий – любов. Це наймогутніша сила, яка допомагає долати будь-які труднощі. Бог посилає людині знаки, розгадавши які, вона зрозуміє істину, має виконати свою місію: навчитися алхімії життя. А це означає – навчитися жити в гармонії зі світом, з собою. Лише так можна творити дива, просуватися до своєї мрії. Любов до світу возвеличує людину, живить душу.

Третій чинник – страх перед невідомим. Багато людей, боячись вийти із зони комфорту, не рухаються до свої мрії. Мрія Сантьяго – подорож у пошуках скарбів…

Повністю статтю надруковано у «Всесвітній літературі в сучасній школі» (10, 2018).

Отримувати новини, анонси про авторські розробки вчителів, методистів і науковців можна, долучившись до загальнодоступної групи «Інформаційний збірник для директора школи та завідувача дитячого садка», або на нашій сторінці ВСЕСВІТКА –  науково-методичний журнал у Фейсбуці. 

 

Опубліковано 2018-11-30 16:30:00

Останні новини

Якби Том Сойєр навчався у вашому класі

Якби Том Сойєр навчався у вашому класі

Читати

Упізнай письменника та згадай ім'я героя. Як пограти на уроці

Упізнай письменника та згадай ім'я героя. Як пограти на уроці

Читати

Сальвадор Далі як «ілюстратор» літератури модернізму ХХ століття

Сальвадор Далі як «ілюстратор» літератури модернізму ХХ століття

Читати