Роман «Алхімік» – найкращий зі добутків Паоло Коельо й один з найвизначніших творів сучасності. Це не дитяча казочка про пастушка, а серйозна книжка про те, як бути особистістю, йти до своєї мрії, про внутрішню силу, добро й любов, які закладені в кожному з нас. Оксана Тіхомірова, вчителька зарубіжної літератури ОНЗ «Баранівська гімназія», розмірковує про філософію твору на сторінках «Всесвітньої літератури в сучасній школі» (10, 2018).
Заслуга Паоло Коельо саме в тому, що він зумів викласти настільки складні й витончені поняття в легкій формі. Роман насичений філософськими роздумами, проте читається на одному диханні. «Алхімік» – твір про пошуки і знаходження істини. Автор вирізняє три чинники, від яких залежить досягнення кожним із нас своєї заповітної мрії. Перший – цілеспрямованість. Іспанський вівчар Сантьяго все своє життя мріяв подорожувати, але то привілеї багатих.
Другий – любов. Це наймогутніша сила, яка допомагає долати будь-які труднощі. Бог посилає людині знаки, розгадавши які, вона зрозуміє істину, має виконати свою місію: навчитися алхімії життя. А це означає – навчитися жити в гармонії зі світом, з собою. Лише так можна творити дива, просуватися до своєї мрії. Любов до світу возвеличує людину, живить душу.
Третій чинник – страх перед невідомим. Багато людей, боячись вийти із зони комфорту, не рухаються до свої мрії. Мрія Сантьяго – подорож у пошуках скарбів…
Повністю статтю надруковано у «Всесвітній літературі в сучасній школі» (10, 2018).
Отримувати новини, анонси про авторські розробки вчителів, методистів і науковців можна, долучившись до загальнодоступної групи «Інформаційний збірник для директора школи та завідувача дитячого садка», або на нашій сторінці ВСЕСВІТКА – науково-методичний журнал у Фейсбуці.