Нашого цвіту – по всьому світу! Українки із 27 країн приїхали на Асамблею

Нашого цвіту – по всьому світу! Українки із 27 країн приїхали на Асамблею

На початку вересня у Львові відбулася Перша Міжнародна Асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція». Подія вражала своєю масштабністю: 250 учасниць і учасників із 27 країн світу, з усіх населених континентів! Запрошення отримала і Валентина БОЙКО, головна редакторка Інформаційно-видавничої агенції «Освіта України». Мета цих усесвітніх зборів – висвітлити роль і значення Українки у світі: її професійність, активність та потенціал для впливу на державотворчі процеси як в Україні, так і за її межами – в країнах проживання. Зібрання було приурочено до 70-ліття Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). Унікальність події в тому, що така масштабна зустріч відбувалася вперше за часів незалежності України. 

СФУЖО є міжнародною координаційною надбудовою, що об’єднує 30 українських жіночих організацій із 18 країн світу. Її було заснована ще в 1948 році. З часом, у 1990 р. вона одержала акредитацію в Департаменті публічної інформації в ООН, у 1993 р. – консультативний статус в Економічній і соціальній раді ООН, а згодом, у 1997 р. – членство при ЮНІСЕФ. Нині очільницею СФУЖО є Анна Кісіль (Канада). 

Анна Кісіль: «Понад 70 років СФУЖО демонструє високий рівень професіоналізму та патріотизму, забезпечуючи збереження національної ідентичності українців у світі і міцну підтримку України».

 

Асамблея, організатором якої спільно з СФУЖО був Міжнародний  інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) на чолі з його директоркою Іриною Ключковською, вражала не тільки масштабністю представницькою, а й багатоманітними форматами зібрань: наради, круглі столи, виставки, панельні дискусії, презентації громадських організацій. Додайте до цього гала-вечір та культурно-мистецьку програму і ви дістанете уявлення про шалений вир подій, що динамічно змінювали одна одну протягом кількох днів. Серед учасників цих численних заходів були знакові постаті – успішні українки, які, займаючи солідні професійні та громадські позиції в країнах свого проживання, активно працюють для України. 

Ірина Ключковська: «Ці жінки показують приклад постійного професійного та особистісного зростання, як набуті за кордоном знання і досвід можна успішно втілювати в Україні».

 ПРОФЕСІОНАЛІЗМ – ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИЛА УКРАЇНКИ У СВІТІ

Учасницями панельної дискусії були високо професійні, громадсько-активні українки. Мирослава Гонгадзе (США) – журналістка, телеведуча, головна редакторка та очільниця Української служби «Голосу Америки». Пані Мирослава є експерткою з питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі, за результативну працю нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

 Мирослава Гонгадзе: «Те, що я українка, є моїм достоїнством і моєю силою. Щоб бути успішними, нам треба вириватися із зони комфорту. Бо лише тоді стаємо здатними творити та підніматися на вершину».

 

Оксана Літинська (Велика Британія) – фінансова директорка міжнародних відділень інвестиційного банку Стандард Банк Груп у Лондоні. А ще пані Оксана –  пластунка та альпіністка, яка здійснила сходження на найвищі вершини континентів світу і підняла прапор України в Гімалаях на найвищій вершині планети – Джомолунгмі.

Оксана Літинська: «Досі я звикла презентувати цифри і факти на банківських нарадах, а надихати когось почала не так давно. Еверест був для мене свідомим і дуже потрібним новим викликом. Я готувалася до цього п’ять років. І це теж важливо, адже ми часто хочемо швидкого результату там, де насправді потрібна витримка і багато зусиль».

Оксана Юринець (Україна) – народна депутатка Верховної Ради України VІІІ скликання, голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО,  кандидатка економічних наук. Пані Оксана підкреслила, що в нашій країні всім вистачить роботи, тому важливо взаємодіяти:

Оксана Юринець: «Маємо місію ще з часів княгині Ольги – творити Європу і Українську Державу. І вона повинна бути здійснена. Незалежна і автономна Україна необхідна для європейського світового простору і миру».

 

На Асамблею була запрошена спеціальна гостя – Рейнелл Андрейчук (Канада). Пані Рейнелл – перша жінка-сенаторка в Канаді. Свого часу вона ініціювала проєкт історичної резолюції про визнання Голодомору в Україні геноцидом, а нині є співголовою Міжпарламентської ради Україна – НАТО в Парламентській асамблеї НАТО.

Рейнелл Андрейчук: «Ви думаєте, коли я була маленькою дівчинкою в селі, я думала про те, де я буду і ким я стану? В мене були чудові можливості, тому що є щось особливе в українській душі, яка породжує свободу, справедливість і місце для всіх нас».

АКТИВІЗМ ЗАРАДИ ЗМІН ТА ПОСТУПУ

Учасницями панельної дискусії були непересічні жінки з Канади, США, Франції та Австралії. Оксана Винницька-Юсипович (Канада) – докторка філософії в освіті, радниця міністра освіти і науки України (з 2016 р.), має звання «Відмінник освіти України». Пані Оксана є Почесною консулкою Канади в Україні та нагороджена медаллю св. Володимира Великого Світового Конгресу Українців (СКУ).

Анна Кантер (Франція) – співзасновниця Культурного центру Анни Київської в Санлісі (Франція), керівниця єдиної мистецької галереї в Парижі, в якій експонуються твори українських мистців. Пані Анна є авторкою унікального проєкту-виставки «Щити гідності» та організаторкою Днів Анни Київської у Франції.

Анна Кантер: «Дуже часто кажуть, що потрібно нести Україну в світ, а мене несе Україна, українська мова, культура. Власне, культура – це м'яка сила, яка відкриває світові Україну».

 

Наталія Пошивайло-Таулер (Австралія) – віце-президентка СКУ у Східній, Південній та Південно-Східній Азії, країнах Океанії та Африки. Пані Наталія очолює відділ «Мальви» Союзу Українок у штаті Вікторія, є головною виховницею Осередку імені Івана Мазепи Спілки Української Молоді в Мельбурні (Австралія). А ще вона – менеджерка тендерів у Box Hill – технологічному інституті, який визнано найкращим навчальним закладом Австралії серед подібних у 2016 році.

Наталія Пошивайло-Таулер: «Важливо відчувати корінь українства в собі, знати хто ти. Це і є щастя. Моя місія – навчити моїх дітей та інших людей любові до України». 

ТРАДИЦІЯ ЯК ЄДНІСТЬ ПОКОЛІНЬ

Учасниці панельної дискусіїобговорювали способи збереження українських традицій та створення інфраструктури українського культурного життя. Кожна з панелісток на своєму місці багато робить для того, щоб зберегти наш культурний, духовний спадок і передати його нащадкам.Оксана Білозір (Україна) – народна артистка України, народна депутатка України чотирьох скликань, заступниця голови Національної комісії з питань закордонних українців, голова Всеукраїнської громадської організації «Українська взаємодопомога» та Всеукраїнського об’єднання жінок депутаток. Пані Оксана наголосила на ролі української мови, пісні, віри, традицій у формуванні національної ідентичності:

Оксана Білозір: «Де звучить українська мова, пісня, там відступає агресор. Це аксіома сьогоднішньої історії України. От чому важливо берегти слово».

 

Віра Коник (Естонія) – віце-президентка СКУ у Східній Європі, голова Конґресу українців Естонії. Пані Віра як журналістка отримала Орден Білої зірки V ступеня від Президента Естонії та є лавреаткою Фонду Тараса Шевченка 2019 року.

Віра Коник: «Традиція – це центр кристалізації, навколо якого формується народ, громада. Це той стрижень, що тримає нас у світі». 

Гала-вечір у Львівській політехніці довершував пречудовий виступ американської оперної співачки українського походження, професорки музики Іванни Таратули Філіпенко (США).

 

Асамблея завершилася. Її учасники роз’їхалися в усі куточки світу, але ще багато днів потому всі перебували у фантастичній аурі цього феєричного дійства. Про це красномовно свідчать численні яскраві дописи й світлини, якими рясніли соціальні мережі. Не злічити й схвальних відгуків та подяк на адресу організаторів – команди МІОКу та особисто його очільниці Ірини Ключковської за неабиякі працю, енергію, творчість, відповідальність, щирість, які вкупі дали такий вагомий результат – створення глобального комунікаційного майданчика для просування інтересів України в усіх сферах в усьому світі.

Інформаційно-видавнича агенція «Освіта України», яку представляла головна редакторка Валентина Бойко, знайшла нових друзів, колег, однодумців. Серед найближчих планів, зокрема, вебінар з Мирославою Гонгадзе для учителів історії, правознавства, викладачів медіаосвіти та всіх зацікавлених з питань сучасних комунікаційних технологій. Із Катериною Левченко, урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, говорили про необхідність провести круглий стіл й обговорити проблеми нестиковок і перегинів у висновках гендерної експертизи рукописів шкільних підручників. І сподіваємося, що триватиме співпраця з давніми і новими друзями – педагогами українознавчих шкіл Греції, Туреччини, Канади, Австралії.

 

Згадуючи й Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, що торік відбувся у Львівській політехніці, можна стверджувати, що МІОК – це вже бренд, за яким незмінно найвищий рівень якості роботи. Залишається побажати і МІОКівцям, і всім нам, хто щиро вболіває за долю України і на рідній землі, і за її межами, досягти визначеної мети – консолідації зусиль і окремих особистостей, і громадських організацій для здійснення спільних проектів та завдань.

З такими людьми – місія здійснена!


Отримувати анонси про вебінари, майстер-класи, тренінги та авторські розробки уроків можна на нашій сторінці ВСЕСВІТКА –  науково-методичний журнал у Фейсбуці.

Передплатити/придбати  «Всесвітню літературу в сучасній школі»  та «Інформаційний збірник для директора школи та завідувача дитячого садка» можна у рубриці "Передплата", а також, звернувшись за телефонами: 067-952-3476, 050-737-4696, або надіславши запит електронною поштою osvitaukrainy@ukr.net  чи повідомлення у Фейсбуці

Переглянути проморолики, замовити відео вебінарів + додаткові матеріали + сертифікат можна натиснувши на банер.

Опубліковано 2019-09-17 13:14:00

Останні новини

Засоби навчання та обладнання для STEM-лабораторій. Затверджено Типовий перелік

Засоби навчання та обладнання для STEM-лабораторій. Затверджено Типовий перелік

Читати

«Паперова перемога» – оповідання про подолання ворожнечі

«Паперова перемога» – оповідання про подолання ворожнечі

Читати

Засоби навчання і обладнання для кабінету географії. Затверджено Типовий перелік

Засоби навчання і обладнання для кабінету географії. Затверджено Типовий перелік

Читати

Кошик
  • Цифровий
  • Паперовий
грн.
Ваш кошик порожній