11 серпня 2021 року, Уряд ухвалив розпорядження «Деякі питання фінансування оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти». Мета документа – забезпечення ефективного та результативного механізму використання цільових залишків освітньої субвенції у 2021 році та наступних бюджетних періодах, повідомляє МОН.
«Питання використання цільових залишків освітньої субвенції є болючим для освітян, тому МОН продовжує вдосконалювати механізм їх використання. Ухвалені сьогодні на засіданні Уряду зміни допоможуть врегулювати це питання та сприятимуть позитивним змінам. Тож прошу голів облдержадміністрацій звернути увагу на активне використання залишків коштів для облаштування закладів освіти», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Відповідно до ухваленого розпорядження цільові залишки коштів за освітньою субвенцією використовуються у 2021 році та наступних бюджетних періодах з урахуванням цільового призначення субвенції та спрямовуються на об’єкти (види робіт), що були визначені Міністерством освіти і науки у встановленому законодавством порядку, а зекономлені внаслідок проведення процедур закупівель – на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) і навчальних кабінетів закладів освіти.
![]() |
![]() |
![]() |
Зокрема, залишки коштів за освітньою субвенцією, зекономлені внаслідок проведення процедур закупівель, спрямовуються на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів освіти:
У разі необхідності закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів під час придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) та навчальних кабінетів закладів освіти відповідні видатки розвитку можуть спрямовуватися на видатки споживання.
![]() |
![]() |
![]() |
Використання освітньої субвенції на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів освіти здійснюється на засадах співфінансування:
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок освітньої субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням. Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
Водночас джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам, включаючи залишки коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
«Рішення важливе й тим, що сприятиме створенню сучасного, безпечного та інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти, забезпечуватиме додатковий попит на продукцію виробників обладнання для їдалень та навчальних кабінетів, а також сприятиме реформуванню галузі освіти», – наголосив Сергій Шкарлет.
Читати також: Смачного! МОН та МОЗ надали роз’яснення щодо нових норм харчування в закладах освіти
![]() |
Щоб узяти участь у вебінарі або замовити відео + додаткові матеріали + сертифікат, зареєструйтесь на сайті Кожний учасник вебінарів, курсів, практикумів, тренінгів тощо, проведених ІВА «Освіта України» на підставі КВЕД 85.59 Освіта (діяльність з додаткової підготовки з певної дисципліни; діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації), отримує сертифікат відповідно до вимог пункту 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 800 від 21.08.2019 р. |