«Барбара Космовська. «Позолочена рибка». Позакласне читання в 9 класі

«Барбара Космовська.  «Позолочена рибка». Позакласне читання в 9 класі

Література для підлітків, якщо вона навмисно не обмежується розважальною метою, покликана висвітлювати великий спектр питань, типових для дорослішання дитини. У підлітковому віці такі аспекти, як самопізнання, місце в родині, стосунки з батьками та друзями, стають актуальними як ніколи. Оточення впливає на підлітків по-різному: часом їхній життєвий досвід може призвести до психологічних та навіть фізичних травм, подолати які можна за умови допомоги сім’ї, близьких і друзів, – упевнена Тетяна Смерчинська,  вчителька зарубіжної літератури Солоницької ЗОШ І–ІІІ ступенів, що на Потавщині. Урок позакласного читання для 9 класу «Барбара Космовська.  «Позолочена рибка», який вона розробила, вийшов друком у «Всесвітній літературі в сучасній школі» (№ 9, 2018).

Безсумнівно, саме розуміння та піклування родини є тими факторами, що допоможуть дитині віком від 14 до 18 років пережити непрості життєві моменти. Роман польської письменниці Барбари Космовської – «Позолочена рибка», пропонує погляд на проблеми нового, сучасного типу стосунків у родині та його впливу на формування особистості.

У розробці уроку використані бесіда  на виявлення читацького сприйняття твору, стратегії «Гронування», «Сенкан», робота в групах і парах, рольова гра.

Отримувати анонси про всі авторські розробки можна на нашій сторінці ВСЕСВІТКА –  науково-методичний журнал у Фейсбуці.

Опубліковано 2018-10-10 16:18:00

Останні новини

Якби Том Сойєр навчався у вашому класі

Якби Том Сойєр навчався у вашому класі

Читати

Упізнай письменника та згадай ім'я героя. Як пограти на уроці

Упізнай письменника та згадай ім'я героя. Як пограти на уроці

Читати

Сальвадор Далі як «ілюстратор» літератури модернізму ХХ століття

Сальвадор Далі як «ілюстратор» літератури модернізму ХХ століття

Читати