«Барбара Космовська. «Позолочена рибка». Позакласне читання в 9 класі

«Барбара Космовська.  «Позолочена рибка». Позакласне читання в 9 класі

Література для підлітків, якщо вона навмисно не обмежується розважальною метою, покликана висвітлювати великий спектр питань, типових для дорослішання дитини. У підлітковому віці такі аспекти, як самопізнання, місце в родині, стосунки з батьками та друзями, стають актуальними як ніколи. Оточення впливає на підлітків по-різному: часом їхній життєвий досвід може призвести до психологічних та навіть фізичних травм, подолати які можна за умови допомоги сім’ї, близьких і друзів, – упевнена Тетяна Смерчинська,  вчителька зарубіжної літератури Солоницької ЗОШ І–ІІІ ступенів, що на Потавщині. Урок позакласного читання для 9 класу «Барбара Космовська.  «Позолочена рибка», який вона розробила, вийшов друком у «Всесвітній літературі в сучасній школі» (№ 9, 2018).

Безсумнівно, саме розуміння та піклування родини є тими факторами, що допоможуть дитині віком від 14 до 18 років пережити непрості життєві моменти. Роман польської письменниці Барбари Космовської – «Позолочена рибка», пропонує погляд на проблеми нового, сучасного типу стосунків у родині та його впливу на формування особистості.

У розробці уроку використані бесіда  на виявлення читацького сприйняття твору, стратегії «Гронування», «Сенкан», робота в групах і парах, рольова гра.

Отримувати анонси про всі авторські розробки можна на нашій сторінці ВСЕСВІТКА –  науково-методичний журнал у Фейсбуці.

Опубліковано 2018-10-10 16:18:00

Останні новини

Як треба готуватись до іспитів? Кілька відеопорад від нейронауковців

Як треба готуватись до іспитів? Кілька відеопорад від нейронауковців

Читати

Урок-печворк «Роль книжки в житті людини»

Урок-печворк «Роль книжки в житті людини»

Читати

Подорож сторінками світової літератури. Підсумковий урок

Подорож сторінками світової літератури. Підсумковий урок

Читати